Dlaczego Cooper S jest najlepszy?


MINI Cooper S określany jest często jako "gokard" dla dorosłych.
W dużej mierze zawdzięcza tę nazwę możliwością jezdnym jakie posiada.

Ten mały, dla niektórych cukierkowy samochodzik, dzięki silnikowi o mocy 175KM potrafi więcej niż inni jego "bracia" z rodziny Mini. Mowa tu nie tylko o typowym dla klasy S przyspieszeniu, które w 7 sekund rozpędza Mini do 100km/h, ale także o szerokim zakresie prędkości obrotowych: 1600-5000 obr./min, co oznacza niezwykle spontaniczną reakcję na każde wciśnięcie pedału gazu.

mini cooper sPod maską znajduje się silnik o pojemności 1,6 litra, dzięki któremu spalanie jest mniejsze od dotychczasowych silników w palecie Mini ( w cyklu miejskim spala mniej niż John Cooper Works, gdyż jedyne 7,3l /100km przy skrzyni manualnej i 8,9l przy skrzyni automatycznej).

MINI Coopera S z powodzeniem można uznać za typowo sportowy samochód,
świadczą o tym chociażby typowo nisko osadzone, mocno wyprofilowane fotele sportowe, zapewniające doskonałe dopasowanie siedzenia do profilu ciała. Nie oznacza to jednak, że te auto jest mało komfortowe – wręcz przeciwnie, posiada pełną paletę wyposażenia, zadowalającą nawet najbardziej wymagających kierowców, którą można uzupełnić o dodatkowe funkcje w serwisie MINI.

Warto wspomnieć także o prowadzeniu tego, jakże zwrotnego auta. Sztywne nadwozie zapewnia doskonałą przyczepność, którą najlepiej można odczuć na bardzo krętej drodze. Trzymając w rękach sportową kierownicę, odnosi się wrażenie, jakby czuło się bezpośredni kontakt z nawierzchnią. Nawet najmniejszy ruch kierownicą powoduje, że MINI zmienia tor jazdy, zaś im mocniej wciskamy pedał gazu tym mocniej mini trzyma sie drogi. Autko spotyka się również z dużą sympatią ze strony kobiet, którym nie koniecznie zależy na sportowym przyspieszeniu.

Nie ma się co dziwić, MINI dysponuje dużym urokiem osobistym.

Podsumowując marka ta stworzona zarówno dla kobiet jak i mężczyzn, doskonale sprawuje się zarówno na miejskich drogach jak i na krętych, górskich uliczkach.

 


Aby sprawdzić szczerość powyższej wypowiedzi ZAPRASZAMY na jazdę próbną!!