Dlaczego MINI Cooper?


BMW MINI NASTĘPCA KLASYCZNEGO "Mini"


Kiedy w 2000 roku zakończyła się produkcja oryginalnego Mini, produkowanego przez  British Motor Corporation (BMC), BMW (nowy właściciel marki) zapowiedziało produkcję jego następcy – nazywanego BMW MINI lub Nowe MINI. Nowy MINI jest większy od oryginalnego Mini, dłuższy o 55 cm i szerszy o 30 cm, waży 1050 kg, czyli o około 400 kg więcej. BMW zachowało stylistykę i własności jezdne pierwotnego Mini, lecz uzupełniło je w bogate wyposażenie oraz docelową grupę klientów.Od 2006 roku produkowane jest MINI drugiej generacji, które jeszcze bardziej odróżnia się od poprzednika. Modele wyprodukowane po 2006 roku są w całości opracowane przez firmę BMW, przy współpracy z koncernem PSA (PSA - Peugeot Société Anonyme), i korzystają z takich rozwiązań jak Start&Stop(system wyłączający silnik podczas dłuższego postoju), czy wskaźnik zmiany biegu ( nakazujący zmienić bieg przy właściwej prędkości i obrotach silnika). W nowych BMW MINI zmianie uległy także: sprzęgło, skrzynia biegów, wnętrze, detale zewnętrzne - lekko zmodyfikowany tył i przód z wyższą pokrywą silnika.W MINI Cooper grill atrapy chłodnicy jest chromowany, dach standardowo oferowany jest w kolorze czarnym lub białym, zwykle kontrastujący z kolorem samochodu. Przedni napęd, nisko umieszczony środek ciężkości, bezpośredni skręt i specjalna koncepcja MINI – koło w każdym rogu - to wszystko zaprojektowano aby odczuwać każdy zakręt i nachylenie drogi bez ryzyka. Podwozie MINI należy do najbardziej wyrafinowanych w swojej klasie. Pojazd ten został wyposażony w: sztywne nadwozie gwarantujące doskonałą przyczepność i prowadzenie się auta, bezpieczną karoserię i mnóstwo innych standardowych dla Grupy BMW systemów bezpieczeństwa, które doskonale wypadły w crash-testach. Dodatkową ochronę zapewnia sześć poduszek powietrznych oraz wyszukany system hamowania. Dzięki temu MINI troszczy się o swoich pasażerów i o siebie.MINI jest natychmiast rozpoznawalny.Jego charakterystyczny wygląd jak i rzadkość z jaką zauważa się go na drogach sprawia,że przykuwa on niesamowitą uwagę otoczenia. Całe mnóstwo tych cech sprawia, że MINI jest równie unikatowy, jak ludzie, którzy nim jeżdżą.

Jego małe gabaryty nie świadczą o braku miejsca wewnątrz, wręcz przeciwnie! Dysponuje dużą ilością miejsca także na tylnich siedzeniach – jednym słowy zapewnia wygodę dla każdego z pasażerów.

Aby dodatkowo zobrazować Ci niepowtarzalność MINI podkreślmy, że marka ta dysponuje nieskończonym wyborem standardowego i opcjonalnego wyposażenia co gwarantuje Ci, że na 200.000 MINI, które zjechały z linii montażowej, tylko dwa są absolutnie identyczne!